Alın ve Kaş Estetiği

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://gokhantemiz.com/wp-content/uploads/2022/10/alin-ve-kas-estetigi5d81fe958ee5f.png

Alın ve Kaş Estetiği

Yaşlanma ile beraber özelikle yüzün üst üçte birlik bölümünde aşağıya doğru yer değişimi meydana gelir bunun sonucunda kaşlar üst göz kapağının üzerine doğru hareket eder. Bu nedenle alın kaş ve üst göz kapağını birbirinden ayrı degerlendirmek mümkün değildir.Hastanın mevcut olan asıl problemini anlamak için muayene önemlidir.

En basit kaş kaldırma yöntemi Botulinum toxin uygulamasıdır. Bunun haricinde basit dikiş ile askılama yöntemleri mevcuttur etkisi geçici olsa da Uygulama pratikliği açısından çokça tercih edilmektedir.

Daha kalıcı yöntem ise tüm kaşın kemik dokulardan serbestlenerek daha yukardaki hareket etmeyen dokulara asılması ile olur.

Kaş ile birlikte alında yaşlanma bulguları varsa Endoskopik alın germe tekniği uygulanabilir. Bu teknikte, kamera yardımı ve ince enstrumanlarla saçlı deride açılan küçük kesilerden girilerek tüm alın serbestleştirilir ve sağlam tespitlerle daha yukarı bir noktada tespitler yapılır. Bu işlemde kaş arasında derin çizgiler kalıcı olarak tedavi edilebilir

Ameliyat müdahalenin büyüklüğüne göre lokal yada genel anestezi ile yapılmaktadır. Genel anestezi almadıkça hastane yatışı gerekmez.

Ek hastalıklar ve sürekli kullandığınız ilaçlar yada kanama problemleriniz varsa doktorunuzu bilgilendirmenizde fayda vardır.