Göz Kapağı Estetiği

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://gokhantemiz.com/wp-content/uploads/2022/10/goz-kapagi-estetigi5d81feb2de22d-1.png

Göz Kapağı Estetiği

Yaşlanmanın ilk belirtileri göz çevresinde ortaya çıkmaya başlar. Göz çevresi kırışıklıklar oluşur Üst göz kapağı aşağı doğru sarkıp üzerinde fazla deri katlantıları oluşur, alt göz kapağında torbalanmalar ve gevşeme meydana gelir, göz küresi etrafındaki yağ dokusunun azalması ile göz çukuru belirginleşir göz küresi geriye kaçmış gibi görünür. Tüm bu değişiklikler yüzümüzde yorgun bir ifade ortaya çıkmasına neden olur.

Alt ve üst göz kapaklarındaki bu değişiklikleri alın, kaş ve orta yüzden ayrı değerlendirmek yanlış olur. Göz kapağı girişimlerine bazen alın ve orta yüz müdahaleleride eklenebilir.

Göz kapağı estetik operasyonu nasıl yapılır?

Sadece göz kapaklarına yönelik girişimler lokal anestezi ile yapılırken alın ve orta yüz müdahalesi yapılacaksa genel anestezi tercih edilir. Göz kapaklarındaki fazla deriler alınır torbalanmalara neden olan yağ dokularına müdahale edilir, yağ eksikliği söz konusu ise yağ greftleme işlemi yapılabilir.

Operasyondan sonra neler yapmalıyım?

Operasyondan sonra bir gece hastanede yatmanız gerekebilir, göz kapaklarınızın üzerinde bantlar olacaktır. Bu bantlar görmenizi engellemez. Üç güne kadar artan şişlikleriniz bir hafta içinde azalır, beşinci günde bantlarınız çıkarılır. Ameliyattan sonraki gün normal günlük aktivitelerinizi yapabilirsiniz, 4 hafta ağır sporlardan kaçınmak gerekir.