Orta Yüz Estetiği

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://gokhantemiz.com/wp-content/uploads/2022/10/orta-yuz-estetigi5d81fe713b3f8-1.png

Orta Yüz Estetiği

Tabanını alt göz kapağının tepe noktasını ağız köşesinin oluşturduğu ters üçgen bölgesi kabaca orta yüz olarak tanımlanabilir. Yaşlanmaya bağlı olarak bu bölgede aşağıya doğru yer değiştirme ve yağ kitlesinde azalma meydana gelir, bu da yaşlı ve yorgun ifadenin oluşmasına katkıda bulunur.

Orta yüz estetiğinde yanak dokusu kemik dokusundan ayrılarak yukarıya doğru hareket ettirilir ve kemik gibi sabit olan başka dokulara sabitlenir. Buna ek olarak yağ eksikliği varsa yağ enjeksiyonları ile bu eksiklik telafi edilir. Bu işlemler bazen alından girilerek endoskopik yöntemle yapılırken bazen alt göz kapağı estetiği ile beraber alt göz kapağı kesisinden yapılabilir.

Orta yüz estetiği kimler için uygundur?

Orta yüz gençleştirme işlemi çok geniş bir yaş gurubunda uygulanabilmektedir. 30lu yaşlarda alt göz kapağı boyu uzamış orta yüzü zayıflamış hastalarda sadece orta yüz müdahalesi şeklinde yapılırken 50li yaşlarda yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir.

Ameliyattan sonraki dönem nasıl geçer?

Orta yüz estetiğinden sonra oluşacak şişlikler ve morluklar 1 hafta içerisinde geçmektedir. Ameliyattan sonraki gün normal günlük aktivitelerinizi yapabilirsiniz, 4 hafta ağır sporlardan kaçınmak gerekir.